Milujete okázalosť, zlaté detaily, sýte farby a výrazné vzory? Oslovuje vás francúzsky šarm? Potom práve pre vás je tu oblečenie slávneho módneho domu Balmain. Jeho nápadité kolekcie si vďaka svojmu pôvabu a elegancii získali priazeň fanúšikov najmä v dámskych radoch. Prinášajú kvalitu, luxus a odlesk slávy hollywoodskych hviezd a slávnych tvárí pop music. Spoznajte aj vy čaro Balmain doplnkov a oblečenia.

Ak by sme mali vyzdvihnúť jednu vlastnosť typickú pre oblečenie Balmain, bola by to ženskosť. Bohatý štýl a silueta zvýrazňujúce ženskú postavu sprevádza túto značku od jej vzniku pod vedením legendárneho Pierre Balmain až dodnes. Dôraz na elegantnú líniu je vlastná aj pánskej rade Balmain.

 

V oblečení Balmain budete žiariť

K znakom, ktoré tvoria charakter oblečenia Balmain, patria len tie najlepšie materiály, 100% zvládnuté krajčírske remeslo a dokonale premyslený dizajn.

 

Slávnymi prvkami sú:

- Zlato - medailóny, gombíky, nášivky, symboly a ornamenty zdobia oblečenie i doplnky.

- Erb ako štýlotvorný prvok doplňujú kabelky, tričká, saká, blúzky a všetky ostatné produkty značky.

- K dekoratívnym detailom, ktorých sa Balmain rozhodne nebojí, patria strapce.

 

Vedľa oblečenie a večerných šiat stojí produkcie Balmain tiež na módnych doplnkoch.

 

Značka s bohatou históriou

Keď Pierre Balmain zakladal v povojnovom období 1945 módny dom, ešte nevedel, koľko slávy mu jeho podnik raz vynesie. Inšpiráciou sa pre neho stala snaha vytvoriť kontrast k vojnovej úžitkovej jednoduchosti a vrátiť móde zábavnosť a ozdobnú funkciu.

Preto sa do módnych návrhov dostali superženské detaily: vyšívané látky, výrazné farby, lesk a ozdobnosť, bohaté široké sukne, zvýraznený úzky pás. Šaty si okamžite obľúbili hollywoodske hviezdy a tváre európskej smotánky.

Súčasný kreatívny riaditeľ Olivier Rousteing nadväzuje na toto dedičstvo, ale vniesol doň sviežu inšpiráciu životným štýlom súčasnej generácie nositeľov: praktickosť, pohodlie, prepojenie každodenných činností s hudbou. Stále vidíme okázalosť, ale v modernom prevedení, ktoré členovia tzv. Balmain Army milujú.

 

Doplnky Balmain, bez ktorých nemôžete byť

Jedným z najobľúbenejších doplnkov je kabelka Bbuzz. Zdobia ju kožené strapce, známe logo B s dvojitou zvislou čiarou, metalické nity, prešívanie, nápisy. Vďaka bohatému výberu farieb a spôsobov zdobenia je vhodné pre všetky dynamické osobnosti.

Veľkú úlohu medzi Balmain doplnkami hrajú tiež slnečné okuliare. Trendové modely budú skvelým doplnkom aj funkčnou ochranou zraku. Viete, ako je vyberať?

 

Ako vyberať slnečné okuliare Balmain:

Podľa ochranného faktora. Minimálny je UV filter 400, ďalej sa delia do kategórií: najsilnejšia kategória 4 sa hodí na hory a k moru, kategória 1 a 0 slúži ako doplnok pre dni, kedy slnko príliš nesvieti.

Podľa tónovanie skiel. Hnedá a oranžová farba zvyšuje kontrast, žltá zlepšuje videnie a hodí sa na šport, zelená chránia oči citlivé na svetlo, šedá zachová pôvodné farby. Stupňovité tónovanie potom umožňuje využiť okuliare v meniacich sa podmienkach.

Podľa tvaru tváre. Oválny znesie všetky tvary obrúčok, pre guľatý voľte tenšie obrúčky a užšie tvary, pre hranatú tvár sa hodia oválne alebo okrúhle okuliare, tvary vyhladí aj okuliare bez obrúčok. Pre úzku tvár sa hodia menšie okuliare. Veľké modely si vyberiete pre väčšiu tvár alebo ak chcete pritiahnuť pozornosť.

 

Tipy na žeravé kúsky Balmain

Pre mužov a ženy je v ponuke značky Balman kompletné spektrum oblečenia aj doplnkov. Medzi typické kúsky patria:

- dámske sako s výraznými gombíkmi

- úzka puzdrová prepínacie sukňa

- overal s zavinovacím golierom

- pre pánov tričko s nápisom

- roztrhané džínsy, ktoré nemôžu chýbať v ponuke žiadnej značky

- postavu zvýrazňujúci pánske sako

To všetko v typickom žiarivom Balmain štýlu, ktorý si nepomýlite.