Birkenstock

Najpredávanejšie

Birkenstock dámske šľapky
ZADARMOZADARMO €89,90 –14 %
Birkenstock dámske šľapky
Dodanie 4-10 prac. dní
BD_GIZEH_43693_BLACK/36
Pôvodne: €89,90  (–14 %)
€76,99
Birkenstock dámske šľapky
Obľúbené
ZADARMOZADARMO €89,90 –14 %
Birkenstock dámske šľapky
Dodanie 4-10 prac. dní
€76,99
BD_GIZEH_43693_BLACK/36
1 položiek celkom

Zdravá noha a pohodlná chôdza, to sú hlavné zásady, ktoré riadia tvorbu nemeckej značky Birkenstock. Jej zdravotné papuče však nie sú len funkčné. Ponúkajú tiež dizajnovo príťažlivú alternatívu bežnej zdravotnej obuvi. Sledujú tie najaktuálnejšie módne trendy a ponúkajú tak niečo navyše. Firma má korene staré vyše 200 rokov, čo z nej v módnom svete rýchleho striedania značiek a trendov robí čestnú výnimku. Modely Birkenstock sú založené na poznaní ľudského chodidla, s ktorým sa spája dokonalý prehľad na poli módy. Zažite tiež vy jedinečné pocity pohodlia a dajte vale boľavým nohám v dámskych a pánskych topánkach Birkenstock.

Topánky Birkenstock sú preslávené svojou tvarovanou stielkou, dostatočným priestorom pre chodilo a oporou, ktorú poskytujú nožnej klenbe. Ako jedny z mála ortopedických sandálov sa však Birkenstock topánky zameriavajú aj na dizajn a vyrábajú sa v širokej škále modelov. Sú tiež mimoriadne ľahké a vyrobené sú z príjemných materiálov, ktoré umožňujú nohám dýchať.

Pánske a dámske kolekcie podporujú zdravú funkciu dospelých nohy, detské Birkenstock topánočky dbajú na zdravý vývoj rastúce nôžky.

 

Spoznajte prínos obuvi Birkenstock pre zdravie i štýl

Firma Birkenstock nevymýšľa svoje modely len tak od boku. Vyvinula ho na podklade odborného bádania ohľadom funkcie nohy.

 

Zaujímavosť: Jeden z majiteľov firmy, Carl Birkenstock, v 30. a 40. rokoch dokonca viedol odborné pediatrické kurzy. V roku 1947 vyšlo jeho obsiahle pojednaní, ktoré sa vo svojej dobe stalo odborovým bestsellerom.

 

Firma je tiež prvá, ktorá už v 19. storočí začala do topánok vkladať tvarované stielky pre podporu klenby, a dodnes na tento aspekt kladie dôraz. Viete, ako kúpiť správne padnúcu a zdravú topánku?

 

Ako kupovať zdraviu prospešné topánky:

- Topánka musí zodpovedať tvarovo. Základom je guľatá špička a dostatočná šírka topánky.

- Pozrite na materiál. Voľte priedušné materiály, ako je koža, textil alebo funkčné vlákno. Materiál má byť pevný, ale nesmie nohu tiesniť.

- Vyberte správnu veľkosť. Ak si topánku skúšate v obchode, vyhraďte si a to popoludní, keď už je noha "Rozšliapol", skúšajte vždy obe topánky. Ak nakupujete online, nechajte si zaslať presné miery - vnútorné dĺžku a šírku. Dobré je nakupovať v e-shopoch, ktoré ponúkajú ústretový režim, ako je predĺžený čas na vrátenie pod., Pre prípad, že by vám topánka predsa len nesedela.

- Topánka má zodpovedať funkciu. Na šport berte špeciálne vyvinuté športové topánky, na každodenné dlhé chodenie a postávanie v práci sa hodí zdravotná tvarovaná obuv, ktorá podporí klenbu a tým uľaví pri námahe. Táto úloha dokonale napĺňajú Birkenstock papuče, ktorých funkciu podčiarkujú nápadité designy.

 

Nie je potrebné rezignovať na štýl

Birkenstocks si svoj svetový úspech zaslúži ale nielen preto, že sú funkčné. Tieto topánky navyše vyzerajú cez ich zdravotný funkciu elegantne a štýlovo. Zaujímavé tvarovanie pásikov a trendy farebné prevedenie a potlače topánok Birkenstock dokázali povýšiť aj zdravotné sandále na plnohodnotnú módnu obuv, ktorú si bez obáv vezmete k volnočasovému modelu.

 

Náš tip: Birkenstock dámske sandále a balerínky v zlatej farbe vám dodajú dokonalý šarm. Mamičky malých princezien potom iste zaujme kolekcia rovnakých sandálov pre mamy a dcéry.

 

Firma s tradíciou

Prvý doložený obuvník Birkenstock pochádza z 18. storočia. Jeho potomkovia u obuvníci zostali a dodali mu špecifickú podobu. Koncom 19. storočia po prvýkrát do svojich topánok zaradili zdravotne tvarovanú stielku a zdravé obúvanie sa stalo ich hlavným zameraním.

Dnes je Birkenstock v odbore prémiovým menom, pre ktoré je typické prepojenie funkcie a neprehliadnuteľného dizajnu, kvalitných materiálov a prvotriedna úroveň ponúkaných topánok pre vaše dokonalé pohodlie.