Značka, ktorá má džínsy tak hlboko zakódované do svojej DNA, že je považovaná takmer za synonymum denimovej módy a patrí medzi najslávnejších výrobcov džínsov na svete, to je britský Lee Cooper. Firma založená v roku 1908 s hrdosťou tvrdí, že je prvým autentickým výrobcom džínsov v Európe. Podnik s dlhou tradíciou, radom legendárnych výrobkov a perfektnou kvalitou, ktorú drží celé dlhé roky, ponúka aj dnes to najlepšie vo svojich kolekciách pre dámy aj pánov.

Z oblečenia Lee Cooper ľahko zostavíte základ šatníka pre voľný čas v podobe kvalitných tričiek, džínsov, mikín či drobností, ako sú Lee Cooper boxerky a ďalšie spodné prádlo, alebo Lee Cooper topánky.

Štýl Lee Cooper je jednoduchý, čistý a svieži. Ľahkosť, nápaditosť a kvalita idú ruka v ruke. Typické sú pohodlné módne strihy a príjemné materiály. Oblečenie je väčšinou jednofarebné alebo s jemnými vzormi a nápismi, výborne sa kombinujú navzájom.

Ak chcete vytvoriť základ šatníka práve z tradičnej značky Lee Cooper, iste vás poteší Lee Cooper eshop na Gatio, ktorý ponúka outletové oblečenie za výhodné ceny. Nadčasová móda, akú Lee Cooper tvorí, je pre tento typ nákupov ako stvorená.

 

Lee Cooper ponúka príjemné kombinácie

Lee Cooper ponúka niekoľko štýlových kolekcií odrážajúcich kozmopolitný feeling Londýna. Športovejšie ladenú kolekciu pre voľný čas ponúka Lee Cooper Originals, zatiaľ čo The Cooper Collection prináša minimalistické dizajnové kúsky pre skutočných módnych fajnšmekrov.

Kúskom, bez ktorého sa nezaobídete, sú pochopiteľne džínsy. Lee Cooper denim výborne sedí, prispôsobí sa vášmu pohybu a dlho vydrží pekný.

 

Viete, že: Lee Cooper vyvinul niekoľko originálnych strihov džínsov. Vynašli úzke džínsy a v 60. rokoch začali džínsy farbiť a zdobiť nášivkami.

 

K rifliam sa hodí ďalšie voľnočasové oblečenie, ako sú tričká, mikiny či Lee Cooper bundy, aj doplnky, ako batohy či spodná bielizeň.

 


Spoznajte štýl podľa Lee Cooper:

- Lee Cooper tričko pre ženy aj mužov má klasický voľný strih a základné farby, zdobenie nie je príliš nápadné- prim hrajú prúžky alebo nápisy

- Lee Cooper mikina má priliehavé, oversized aj skrátené strihy a čisté farby, zdobenie má podobné ako tričká

- Lee Cooper dámska blúzka ponúka nápadité strihy a vycibrenosť, ktorá vám pomôže definovať váš módny štýl a ísť mu naproti

Značka ponúka aj ďalšie oblečenie do zostavy - pre ženy nechýbajú sukne a šaty z jemného denimu, ďalej tenisky, batôžky, bundy i kabátiky. Súčasťou je aj spodná bielizeň.

 

TIP: Pre pohodlie pri nosení džínsov ženy aj muži ocenia padnúcu spodnú bielizeň, ktorá sa pod úzkymi nohavicami neroluje. Ako stvorené sú k tomu Lee Cooper trenky.

 

Priekopníci módy od roku 1908

V roku 1908 založil Morris Cooper vo východnom Londýne firmu na pracovné oblečenie. The Morris Cooper Factory si získala renomé svojimi odolnými produktmi, za oboch svetových vojen šili uniformy pre britskú armádu. Po vojne firma zmenila meno na súčasné Lee Cooper a vrhla sa na výrobu džínsov. Medzi prvými tak začala tomuto pracovnému oblečeniu viesť cestičku do každodennej módy.

 

Módne zásluhy: Lee Cooper bola jedna z prvých značiek, ktorá objavila spojenie módy a hudby. Jej oblečenie nosili hviezdy ako The Rolling Stones alebo Rod Stewart.

 

Lee Cooper ale do módy neuvádzala len džínsy ako také. Stála aj u rozšírenia riflí do dámskeho šatníka, pomohla etablovať minisukne a neskôr maxisukne, spoluvytvárala punkovú vlnu. Z priekopníckych čias jej do dneška zostala snaha o originálne výrobky, s ktorými sa ich majitelia úplne stotožnia.

Stabilná obľuba zaisťuje značke Lee Cooper pôsobnosť vo viac ako 300 krajinách sveta, spoluprácu s britskými olympionikmi a svetovými osobnosťami. Svoje povesti legendy zatiaľ nezostáva nič dlžná a každý rok pripravuje kolekcie, ktoré sa stretávajú s vrelým prijatím.