Ochrana očí pri športe je dôležitá, a keď športové slnečné okuliare navyše zdobí skvelý moderný dizajn, je to ideálne spojenie. Recept na perfektné skĺbenie funkcie a vzhľadu našla americká firma Oakley, ktorá ho s úspechom už 45 rokov šíri do sveta. Typické slnečné okuliare Oakley nesú znaky pracovných a ochranných okuliarov, ale ponuka je skutočne široká pre akýkoľvek typ tváre a osobný vkus. Pozrite sa sami na lákavé modely pánskych slnečných okuliarov Oakley.

Výrazné tvary a rôzne dúhové farby sklíčok charakterizujú okuliare Oakley špecializované na šport i tie pre bežné nosenie do mesta k ležérnemu, športovo uvoľnenému outfitu.

 

Vedeli ste? Oakley má aktuálne cez 850 patentov týkajúcich sa slnečných okuliarov, ochrany očí a športového vybavenia.

 

Oakley okuliare znamenajú perfektný štýl a funkciu

Oakley neustále vyvíja nové a nové vylepšenia a technológie chrániace oko a zaisťujúce pohodlné a príjemné videnie za všetkých okolností a pri akýchkoľvek aktivitách. Jednou z vlajkových technológií je Prizm. Je výsledkom rokov skúmania rôznych farebných filtrov a vlastností oka.

Výsledkom je unikátna technológia, ktorá využíva reakciu oka na rôzne kombinácie farieb a prostredia tak, aby zabezpečila optimálne videnie za rôznych podmienok.

 

Okuliarové šošovky Prizm:

- zvýrazňujú farby

- zvyšujú kontrast

- podčiarkujú každý detail, aj ten, ktorý obyčajné oko samotné nie je schopné zaznamenať

 

Ako pôsobia jednotlivé farebné šošovky:

Ružová - zvyšuje zaostrenie a kontrast, je vhodná aj do tieňa.

Žltá - vytiahne detaily, hodí sa do hmly aj na šport, šetrí zrak.

Šedá - je vhodná pre každú príležitosť a zachová pôvodné odtiene farieb.

Hnedá - vhodné do rôznych podmienok.

Zelená - výrazne obmedzuje odlesky, hodí sa k vode.

Modrá - zvýrazňuje objekty a zlepšuje vnímanie farieb, upokojuje oči.

Polarizované šošovky - odstraňujú odlesky a podčiarkujú detaily, hodia sa k vode alebo do auta.

 

Oakley okuliare ale nestoja len na technológii šošovky. Ich dizajn vzniká v spolupráci s poprednými športovcami, aby naplnili všetky potreby pre danú aktivitu.

A konečne je tu premyslený vzhľad, založený na starostlivom sledovaní aktuálnych trendov v oblasti slnečných okuliarov aj módy ako takej. A tak popri športovej rade prosperuje tiež rad športovo elegantných aj čerstvo trendových slnečných okuliarov do mesta.

 

TIP: Sutra Origins od Oakley Sunglasses je ikonický model, ktorý je na trhu od roku 1984. Jeho známe rysy tvoria hranatý tvar, celistvá plocha ochranného štítu či rad vetracích otvorov pozdĺž horného okraja okuliarov.

 

Bohatá škála doplnkov a ďalšieho vybavenia

Oakley pre svoje okuliare vyrába aj vymeniteľné sklá, aby ste mohli maximálne využiť všetky výhody ich výskumov.

A od slnečných a ochranných okuliarov bol len krok k rámom pre dioptrické okuliare, ktoré zaručujú dlhú výdrž, kvalitu a pohodlné nosenie.

Súčasťou ponuky je aj oblečenie: športové tričká, mikiny, bundy, nohavice aj kraťasy využijete na bicykli, v lese aj na surfe, ale pokojne v nich môžete vyraziť aj do mesta.

Všetko dopĺňajú športové tašky, batohy a peňaženky, čiapky, ponožky, topánky či hodinky.


Od motoriek k okuliarom

Značku Oakley založil James Jannard v roku 1975 a jeho prvým produktom boli gumové komponenty na riadidlá motoriek a bicyklov BMX. Hneď tento prvý materiál zaznamenal taký úspech, že sa dodnes používa napríklad na nožičky okuliarov alebo na náramky hodiniek. O päť rokov neskôr prišli ochranné okuliare na motorku, čoskoro nato tiež na lyže.

 

Prvé slnečné okuliare Oakley prišli na trh v roku 1984 a niesli meno Factory Pilot Eyeshades.

 

Od roku 2007 patrí značka pod taliansku skupinu Luxottica, ktorá prináša dizajnovú inšpiráciu talianskym módnym cítením. Doprajte si zážitok z dokonalého videnia aj Vy v niektorom z Oakley modelov, ktoré v e-shope Gatio kúpite za dokonalé ceny.