Wrangler je jedna z najznámejších džínsových značiek. Patrí medzi skupinu priekopníkov denimovej módy, nohavice a ďalšie oblečenie z džínsovej látky ponúka zákazníkom už viac ako sto rokov a práve preto sa teší obľube až do dnešných dní. Poctivé základy, starostlivé spracovanie a výnimočný štýl, ktorý vám pripomenie romantickú atmosféru divokého západu, kovbojov, objavov a dobrodružstva, tvoria DNA tejto populárnej americkej značky. Nechajte sa aj vy osloviť absolútnou klasikou a pozrite si skvelú ponuku nielen džínsových dámskych a pánskych kolekcií Wrangler.

Rok 1947. To je rok, kedy boli svetu predstavené prvé autentické Wrangler Western Jeans a okamžite si získali obľubu u amerických kovbojov.

 

Padnúce a prepracované džínsy

Ťažisko produkcie značky Wrangler pochopiteľne leží v džínsovej móde. Riflové nohavice tejto značky patria medzi najpopulárnejšie na svete. Sú veľmi pohodlné, vyvinuté pre slobodu pohybu. Dôraz je tiež na ich veľkej odolnosti. Nie nadarmo sú pevne spojené s kultúrou amerického Západu.

 

Džínsy pre kovboja: Wrangler Jeans je jednou z firiem, ktoré oficiálne obliekajú členov americkej Asociácie rodeo kovbojov.

 

Ako spoznáte džínsy Wrangler:

- farebné prešívanie vreciek

- americká vlajka na výšivkách alebo potlači

- typický matný gombík

- okrúhle nity a skryté patenty

- klasických päť vreciek, vrátane ikonickej kapsičky na hodinky

 

Základný model pánskych džínsov Wrangler Cowboy Cut Original sa nezmenil od roku 1947. Ak milujete klasiku, je to dokonalá voľba. Ak hľadáte nejaký viac trendový model, s istotou ho tu tiež nájdete. Značka ponúka dámske aj pánske džínsy rôzneho stupňa oprania, rôznych dĺžok i strihov pre každodenné pohodlie.

 

Obľúbené strihy Wrangler džínsov:

- Slim Fit - pre štíhle postavy, džínsy obopínajú boky aj nohy

- Regular Fit - bežný strih

- Comfort Fit - voľnejšie pre ešte väčšie pohodlie a voľnosť pohybu

- Boot Cut - voľnejšie okolo lýtok a členkov, aby sa pod ne zmestili vyššie topánky

- Straight - rovnaké nohavice pre všetky použitia

 

Špecialitou v limitovaných edíciách sú Raw Denim džínsy - ušité z neupraveného, ​​neopraného denimu, ktorý je tvrdší, ale aj odolnejší. Obnosenia vznikajú individuálne až používaním tohto kúsku. Je to ideálna voľba pre džínsových fajnšmekrov.

 

Wrangler ponúka viac

K džínsovým nohaviciam môžete pre skvelý western štýl nakombinovať aj štýlové košele, medzi ktorými zaujímajú špeciálne miesto košele džínsové, zdobené typickými vreckami a prešívaním.

V ponuke nájdete aj pohodlné tričká a topy, Wrangler mikiny a bundy, kraťasy, sukne či šaty.

 

Čo ponúkajú špeciálne tématické rady Wrangler:

Wrangler Western. Originálnu líniu tvorí westernový rad pre ženy, mužov a deti, ktorý je prestúpený romantickým kúzlom severoamerických prérií.

Wrangler Retro zase odkazuje na úspešné štýly a kúsky minulosti, ktoré vďaka svojej nadčasovosti a kvalite stále zostávajú v obľube.

Wrangler Rodeo vás oblečie do kovbojských džínsov, či typických károvaných košelí.

 

Oblečte si americký sen o dobrodružstve a úspechu

Zakladateľ Wrangleru C. C. Hudson začínal v továrni na odevy, kde prišíval gombíky za pár centov denne. Po uzavretí továrne si so zakúpeným šijacím strojom otvoril vlastnú dielňu. Stalo sa tak v roku 1904. Firma prosperovala a v 40. rokoch kúpila konkurenta, ktorý vlastnil práva na značku Wrangler. Zvyšok už je história.

 

Vedeli ste? V roku 1946 spoločnosť najala slávneho krajčíra Rodeo Bena, ktorý úzko spolupracoval s jazdcami ródea, pre ktorých navrhoval džínsy, aby vyhovovali ich potrebám. Wrangler sa tak stal oficiálnou značkou pre kovbojov a jazdcov. Značku obliekal napr. slávny Jim Shoulders, mnohonásobný majster sveta v rodeo jazdení.

 

V roku 1962 firma zamierila do Belgicka, odkiaľ už mala otvorenú cestu do Európy a neskôr do celého sveta. V súčasnosti patrí medzi najpredávanejšie značky džínsovej módy a vy si niektorý kúsok môžete zaobstarať na Gatio, kde vám k perfektnému štýlu a pohodliu pridáme aj perfektný zákaznícky servis.